Tyrimo esmė

Genetinis sporto testas naudojamas, siekiant nustatyti AKF (angiotenziną konvertuojantis fermentas I-) ir ACTN3 (alfa-actininas-3) genų variacijas, kurios yra susiję su sportininko galimybėmis. AKF genas įtakoja širdies ir kraujagyslių veiklą,  prisitaikant prie fizinių krūvių, ACTN3 genas reguliuoja raumenų veiklą.

 

Papildoma informacija

Šioje lentelėje pateikiama pavyzdinė apžvalga, renkantis galimą sporto šaką. Šioje lentelėje skirtingos sporto šakos yra suskirstytos pagal gautus genų rezultatus. Tai yra tik rekomendacinio pobūdžio siūlomos sporto šakos, kurios atitinka gautus genetinio tyrimo reultatus. Atsižvelgiant į tai, kad sporto šakos parinktos pagal genetinio tyrimo rezultatus, sportuojant pagal šias rekomendacijas, bus gera savijauta ir sveikos gyvensenos pojūtis.

Pastabos

* Kitos sporto šakos, priklausomos nuo fizinių ir psichologinių veiksnių sporte: buriavimas, šaudymo sportas, šaudymas iš lanko, loginio mąstymo sportas (stalo žaidimai, kortų žaidimai ir tt), viktorinų šou, golfas, baseinas, boulingas ir t.t.

** Sporto žaidimai: futbolas, krepšinis, tinklinis, rankinis, tenisas, badmintonas, stalo tenisas, skvočas.

*** Kovinis sportas: imtynės, boksas, dziudo, kikboksas, teikvando, sumo ir t.t.