Senelių testo galimybės

Tiriami abu seneliai, tai yra paimami abiejų senelių (senelio ir močiutės) DNR pavyzdžiai. Atsižvelgiant į abiejų senelių DNR pavyzdžius, laboratorijoje gali būti atkurtas tariamo tėvo DNR. Analitikai tuomet gali nustatyti bendrų žymenų, tarp senelių ir jų tariamo vaikaičio, skaičių, o jei yra galimybė paimti ir motinos DNR mėginį, tuomet galimas 99,99proc. tikslumo rezultatas. Toks tyrimas vadinamas Genetinės rekonstrukcijos DNR tyrimas. 
DNR tyrimas tiriant tik vieną iš senelių ir vaikaitį (ar kelis vaikaičius) nėra informatyvus ir gali būti pateiktas jums neišsamus atsakymas, todėl EasyDNA nerekomenduoja tirti tik vieną iš senelių.

Genetinės rekonstrukcijos DNR tyrimas  kaina 399 Eur.

 Genetinės rekonstrukcijos giminystės testas atiekamas tuomet, kai nėra galimybės atlikti tiesioginio DNR tėvystės testo ( pvz. tariamas tėvas yra miręs).Šiame tyrime privalo dalyvauti šie tiriamieji: mama, vaikas ir 2 (abu) seneliai iš tėvo pusės) Tyrimo DNR mėginiai -vidinio skruosto epitelis ( seilės). Šio tyrimo kaina 399 eur.

Senelių tyrimas tarp senelio ir anūko  kaina nuo 329 Eur.

Tais atvejais, kai tiriamieji yra vyrai (senelis ir anūkas) ir nori nustatyti, ar jie turi tą pačią tėvo giminystės liniją, EasyDNA rekomenduoja Y chromosomos testą. Šis tyrimas taip pat kartais vadinama Y STR tyrimas. Plačiau galite pasiskaityti  Y chromosomos testas.

DNR tyrimas tarp senelės ir anūkės ( X chromosomos testas) nuo 564 Eur.

 

X - chromosomos testas taip pat yra naudojamas, nustatyti Senelė ( iš tėvo pusės) ir ankūkė yra biologinės giminaitės. Kiekviena moteris turi 23 X chromosomų poras, viena X chromosoma iš kiekvienos XX poros paveldėta iš motinos, kita X chromosoma paveldėta iš tėvo. Atliekant tokį DNR tyrimą, atsakymas būna gana tikslus, tyrime dalyvaujant tik 2 tiriamosioms: senelei ir anūkei.

 

Tyrimo atlikimo terminas  19-25 darbo dienų, nuo mėginių gavimo į laboratoriją dienos.