Biologinės tėvystės nustatymo tyrimas

Kam reikalingas šunų tėvystės DNR tyrimas? Šunų biologinės tėvystės nustatymas atliekamas lyginant DNR palikuonių ir tariamų tėvų. Šis tyrimas atliekamas naudojant vatos aplikatorius, kurių pagalba labai nesunkiai paiimai DNR mėginių pavyzdžiai iš gyvūnų.

Šis tyrimas reikalingas tam, kad:

  • Įsitikinti, kad jūs perkate šuniuką su DNR sertifikuotu kilmės dokumentu
  • Pasiūlyti savo klientams  DNR sertifikuotą kilmės garantiją
  • Pašalinti abejones, kad jūsų vada gali turėti keletą reproduktorių

Kiek kainuoja tėvystės nustatymo tyrimas?

Tėvystės nustatymo tyrimas kainuoja 299 eur., į kainą įtraukta trys tiriamieji (tėvas, mama ir 1 palikuonis). Tuo pačiu metu galima įtraukti ir daugiau palikuonių į tyrimą, tačiau tai kainuoja papildomai, kiekvienam papildomam tiriamąjam po 79 eur. 

Pastaba: Mes visada rekomenduojame, į tyrimą įtraukti ir  motinos DNR mėginį, nes tai gali padėti mums gauti tikslesnius šunų DNR testo rezultatus. 

Kaip atliekamas DNR tyrimas?

Atlikti šunų tėvystės tyrimą yra labai paprasta ir nesudėtinga. DNR mėginiai yra surenkami naudojant vatos aplikatorių iš vidinio skruosto epitelio (seilių). Po  testo užsakymo, kurį galite užsisakyti mūsų svetainėje, EasyDNA atsiųs jums registruotu paštu šuns DNR mėginių paėmimo komplektą, kuriame yra viskas, ko reikia paiimti DNR mėginius. Taip, jums nereikės patirti brangių veterinarinių mokesčių  arba priduoti kraujo mėginį, kad būtų atliktas toks tyrimas, kuris gali sukelti nereikalingą įtampą jums ir jūsų augintiniams. Surinkus DNR mėginius ir užpildžius reikiamas sutikimo formas, jūs turite išsiųsti mums viską atgal  į laboratoriją tyrimams.

DNR tėvystės tyrimo rezultatai

Jūsų gyvūnų tėvystės tyrimo rezultatai bus išsiųsti jums elektroniniu paštu per 10-15  darbo dienų nuo DNR mėginių gavimo dienos. Šioje ataskaitoje bus pateiktas atsakymas "atitinka", o tai reiškia, kad tiriamasis tėvas yra patvirtintas kaip biologinis palikuonio tėvas.  Tais atvejais, kai tėvas yra atmestas, kaip biologinis tėvas, atsakyme pateikiama "neatitinka" arba " atmestas".  Šunų DNR tėvystės tyrimų rezultatai yra labai tikslūs, jiems naudojamas 16-DNR žymenų skydelis pradiniam tėvystės tyrimui. Tais atvejais, kai tiriamieji yra glaudžiai susiję giminystės ryšiais yra atliekamas papildomų 13 žymenų patikslinamasis tyrimas.
Jūs galite užsisakyti šuo Tėvystės DNR testą tiesiai iš mūsų svetainės spauskite čia . Jeigu jums reikia daugiau informacijos apie šį tyrimą, prašome susisiekti su mūsų klientų aptarnavimo skyriumi arba rašykite mums info@easydna.lt.

Paveldimų ligų ir bruožų DNR tyrimas

Kai kurios šunų veislės yra labiau linkę į konkrečias paveldimas ligas, kurios gali stipriai  įtakoti jūsų augintinio gyvenimo kokybę. EasyDNA siūlo jums tyrimą, kuris atsakys ar jūsų augintinis turi polinkį į tam tikras paveldimas ligas. Mūsų tyrimo rezultatai tiksliai atsakys ar jūsų augintinis yra ligos nešiotojas ar turi konkretų polinkį į ligą. Tokio tyrimo kaina prasideda nuo 159 eur., jei tuo pačiu metu yra tiriama daugiau gyvūnų, papildomo tiriamojo kaina  89 eur.  Tyrimų rezultatus pateikiame per 10 darbo dienų, nuoo mėginių gavimo į laboratoriją dienos.
Kaip šunų veisėjui, jums reikia jums reikia priimti atsakingus sprendimus, kadangi veisėjo atsakomybė yra veisti šuniukus, kurie yra sveiki. Kai kurios šunų veislės yra labiau linkę perduoti tam tikras paveldimas ligas, nei kitų veislių. Žinant, kad kai kurie šunys yra ligų nešiotojai ar įtakoti tam tikros genetinės ligos, veisėjai  gali priimti sprendimą pašalinti tokį šunį iš poravimosi, taip kuriant sveikesnį genofondą.

Paveldimų ligų tyrimo rezultatai

Rezultatai pateikiami :
Nepaveiktas - tai reiškia, kad rastos dvi kopijos alelių, kurios yra normalios ir augintinis neturi polinkio į paveldimą ligą.
Nešiotojas - tai reiškia, kad rasta vienas alelis iš dviejų mutavęs ir tai rodo, kad augintinis yra ligos nešiotojas.
Rizika - tai reiškia, kad rastos abi geno kopijos mutavusios ir yra didelė rizika, kad augintinis gali paveldėti ligą.

LENTELĖ, KURIOJE RASITE KAI KURIAS ŠUNŲ PAVELDIMAS LIGAS  

Grynaveislių šunų veislės patvirtinimo DNR tyrimas

Užteks spėlioti, kokia gi jūsų augintinio veislė, nuo šiol tai įmanoma išsiaiškinti atlikus nesudėtingą DNR veislės patvirtinimo tyrimą. Mišrūnas ar grynaveislis? Tokio tyrimo kaina 249 eur. vienam tiriamam šuniukui, ir jo rezultatus pateikiame  per 2-3 savaites.

ŠUNŲ VEISLĖS, KURIAS GALIMA PATVIRTINTI DNR TYRIMU