Motinos kilmės linija

Daugelis mūsų klientų dažnai nori atrasti ir išanalizuoti savo protėvių šaknis iš motinos kilmės linijos. EasyDNA didžiuojasi galėdami pasiūlyti tikslų ir mokslu paremtą Protėvių kilmės DNR testą, pagal motinos  liniją.
Iki šiol manėte, kad turite tik vieno tipo DNR? Pagalvokite dar kartą. Jūs iš tikrųjų turite dviejų tipų DNR savo ląstelėse.  Kituose DNR testuose laboratorija analizuoja branduolinį DNR, tačiau Protėvių kilmės DNR teste pagal motinos liniją DDC laboratorija tiria kitą DNR tipą. Šiam tyrimui laboratorija naudoja taip vadinamą mitochondrijų DNR;  Branduolio DNR sudaro dešimtys tūkstančių genų, tuo tarpu mitochondrijų DNR sudaro tik 37 genai. 

Mitochondrijų DNR yra ypatingas ir naudingas dėl dviejų pagrindinių priežasčių:

  • Jis perduodamas per gimdyvės (motinos) liniją. Tiek vyriškos tiek moteriškos lyties vaikai paveldi motinos mtDNA, tačiau vyriškos lyties asmuo negeba perduoti tai savo palikuonims. Tai reiškia, kad šis DNR gali būti perduotas tik per moterišką liniją.
  • Branduolio DNR, skirtingai nuo mitochondrijų DNR, kartais gali mutuoti. Tai reiškia, kad gali būti atsitiktiniai pokyčiai genuose. Šie atsitiktiniai pokyčiai, retais atvejais, gali turėti įtakos,  DNR testo rezultatui. Tačiau MtDNA mutacija įvyksta labai, labai retai.

 Protėvių kilmės DNR testo pagal motinos liniją žemėlapis ir ataskaita

 ATASKAITOS PAGAL MOTINOS KILMĖS LINIJĄ PAVYZDYS (spausti čia)