Svarbiausi klausimai ir atsakymai

Laboratorija, akredituota pagal ISO 17025 buvo griežtai vertinama pagal tarptautinius kokybės vadybos standartus ir tai reiškia, kad laboratorija gali pateikti tikslius rezultatus su tinkamai kalibruota ir naujoviška, bei nuolat atsinaujinančia įranga. ISO 17025 yra laboratorijos standartas, nurodantis, kad atitinkama laboratorija galima pasitikėti, labai tikslūs rezultatai, bet kada galima pateikti įrodymus, kad standartų reikalavimai yra vykdomi nuolatos. Tokioje labaratorijoje dirbantys mokslininkai turi tik aukščiausią kvalifikaciją.

Atsiskaityti galima el.bankininkyste per Payserą sistemą, kortele atsiimant siuntą Omniva paštomate ar kurjeriui pristačius DNR mėginių surinkimo komplektą į namus, per PayPAL sistemą ir išsimokėtinai per Esto lizingą, daugiau informacijos apie lizingą- Esto lizingas . Jums tereikia užpildyti užsakymo formą mūsų internetiniame puslapyje. Plačiau  UŽSISAKYTI

Jei tyrimas bus atliekamas iš standartinių DNR mėginių (vidinio skruosto epitelis)  tėvystės nustatymo rezultatas bus gautas per 7-10 darbo dienas, nuo mėginių gavimo į laboratoriją dienos. Jei DNR mėginiai bus paimti iš kitų alternatyvių DNR mėginių pvz:  nagų, plaukų arba cigarečių nuorūkų,  tuomet  tyrimo atsakymai bus pateikti per 10-15 darbo dienų, nuo mėginių gavimo į laboratoriją dienos.  Atkreipkite dėmesį, kad terminai orientaciniai ir gali būti ilgesni, jei laboratorija turės  pakartotinai testuoti,  kai nepavyksta išskirti DNR pirmojo testavimo metu iš alternatyvaus DNR mėginio.

Tėvystės nustatymo tyrimas susijęs  su tariamo tėvo ir tiriamo vaiko DNR palyginimu. Kadangi vaiko DNR  yra biologinio tėvo ir biologinės motinos derinys, todėl tariamo tėvo DNR palyginius su vaiko DNR, nustatoma ar tiriamas tėvas yra biologinis vaiko tėvas . Mūsų DNR mėginio paėmimo vadovas paaiškina, kaip teisingai paimti DNR mėginius namuose.

DNR nustatymo testas,  tiksliai nustato biologinę giminystę, kuri yra tiriama. EasyDNA DNR tyrimų laboratorija naudoja 22 genetinių žymenų tyrimą, kuris yra ypač tikslus, ir atitinka visus teismo medicinos ekpertizei keliamus reikalavimus. Tai reiškia, kad EasyDNA testai yra ypač tikslūs  su daugiau nei 99,999% tikimybe.

Taip, galima atlikti DNR tyrimą ir nedalyvaujant biologinei mamai ir gauti tikslius rezultatus, tiriant tik vaiką ir tariamą tėvą. Tačiau jei yra galimybė, visada rekomenduotina tirti ir mamos mėginį, dėl dar tikslesnio atsakymo. Už nepilnametį vaiką turi pasirašyti vienas iš įstatyminių atstovų.( tėtis arba mama arba įstatyminis globėjas).

Jei yra galimybė, atliekant tyrimą galite įrašyti mamos ir tėčio kontaktinius duomenis, tuomet tyrimo rezultatai bus atsiųsti abiems nurodytiems kontaktams. Jei tokios galimybės neturite – susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo komanda el.paštu: info@easydna.lt ir Jums atsiųs prašymo formą, kurią užpildžiusi galėsite susipažinti su tyrimo rezultatais.

Labai diskretiška! DNR mėginių surinkimo komplektas bus atsiųstas nepažymėtame voke, ir niekas nesužinos kas yra viduje. Arba paskambinę mums, galite aptarti kitas komplekto perdavimo galimybes. Taip pat yra galimybė gauti DNR mėginių komplektą į jūsų nurodytą Omniva paštomatą, bet kuriame Lietuvos mieste. 
Ši informacija turi būti pažymėta užsakant DNR tyrimų, pastabų skiltyje

Mes galime atsiųsti rinkinius skirtingiems asmenims, gyvenantiems skirtingose vietose ar net skirtingose šalyse. Kadangi atstovaujame tarptautinę EasyDNA DNR tyrimų kompaniją, mes galime atsiųsti DNR mėginių komplektus ir į skirtingas šalis už papildomą mokestį. Antro rinkinio kaina gali skirtis, priklausomai nuo šalies į kurią reiktų siųsti. Kiekvieną rinkinį mes siunčiame su unikaliu stebėjimo kodu, kad galėtume sekti jį per pristatymo ir testavimo sistemą. DNR mėginių testavimas bus pradėtas tik tada, kai visi DNR mėginiai bus gauti laboratorijoje. Atskirai DNR mėginiai nebus testuojami. Rekomenduojame susisiekti su mumis info@easydna.lt  kad įsitikintumėte, ar viskas yra organizuojama pagal Jūsų poreikius, tai reiktų padarykite, prieš pateikiant užsakymą. 

Namų sąlygomis paiimti DNR mėginiai netiks LR teismams, bet jei norite tyrimo rezultatų, kurie tiktų LR teismams plačiau skaitykite čia:  Tėvystės testas ( su teismo eksperto išvada).

Taip, atsakymas bus pakankamai aiškus. Atsakymas iš laboratorijos pateikiamas lietuvių arba anglų kalba. Jei turėsite klausimų dėl atsakymo visuomet galite susisiekti su mumis tel.nr. +37062044744 pasikonsultuoti. Be teismo medicinos eksperto išvados atsakymai skirti tik informaciniams tikslams ir LR teismuose negalioja. 

DNR galima išskirti iš daugelio alternatyvių mėginių. Pavyzdžiui: kraujo, spermos, plaukų, nagų, ausų vaško ir pan. DNR gali būti išskirti ir iš daugelio kitų daiktų, ant kurių yra paliktas žmogaus DNR, pavyzdžiui: cigarečių nuorūkų, kramtomos gumos, higieninių paketų, nosinės, servetėlės ir pan. Daugiau informacijos su galimais alternatyviais DNR mėginiais rasite mūsų svetainėje prie DNR testų informacijos puslapio apačioje.

Taip, švieži žmogaus plaukai,  tinka DNR tyrimui. Jei norite atlikti DNR tyrimą iš plauko, geriausiai būtų mums siųsti  6-8 vnt. plaukų su svogūnėliu, nukirpti plaukai tyrimui netinka.

Tėvystės nustatymo testas gali būti  daromas ir be  tariamo tėvo, tik tiriant jo giminaitį ir vaiką. Tokiu atveju atliekamas vienas iš tinkamo Giminystės DNR testo – ir jei mama gali, taip pat gali duoti DNR mėginį, tuomet rezultatai  bus tikslesni. 

DNR mėginiai, paimti iš vidinio skruosto epitelio (seilių) gali būti saugomi 1 metus. Norint gauti kuo tikslesnius rezultatus, DNR mėginys turi būti tinkamai saugojamas, o aplikatoriai su paimtais DNR mėginiais iš vidinio skruosto epitelio aplikatoriais, turėtų būti nudžiovinami natūraliai (apie 1 val.), tik po to sudedama viskas į voką ir siunčiama į laboratoriją. DNR mėginių paėmimo instrukcija

Mėginius galite grąžinti siunčiant registruotą laišką Lietuvos paštu ir informuojant mus el.paštu info@easydna.lt apie išsiųstą laišką, nurodant jo sekimo koduką, arba Omniva paštomatu pagal instrukcijas pridėtas prie mėginių komplekto arba atlikti nurodytus žingsnius šioje nuorodoje https://grazinimai.omniva.lt/parduotuves/dnrcentras-lt

Atliekant DNR tyrimą nepilnamečiui vaikui, reikalingas vieno įstatyminio atstovo (mamos arba tėvo) sutikimas.

Pirkinių krepšelis