Tėvystės DNR testas (atliekamas namuose)

Nuo 229,00 

Apie DNR testą

Tėvystės DNR testas pagrįstas faktu, kad kiekvienas žmogus pusę savo DNR (chromosomų) paveldi iš motinos ir pusę iš tėvo.

Kad būtų įmanoma nustatyti, ar vyras yra vaiko biologinis tėvas, reikia palyginti galimo tėvo ir vaiko DNR medžiagą, siekiant patvirtinti ar atmesti šių asmenų biologinį ryšį. Patartina pridėti ir motinos DNR profilį, ypač kai daromas teisiškai patvirtintas DNR testas.

Standartinis mėginys yra skruosto gleivinės tepinėlis (seilių mėginys), o tai nekenksminga ir neskausminga procedūra. 

Kiekvieno žmogaus DNR profilis (STR genotipas) yra beveik unikalus, nes tikimybė, kad dviejų kraujo giminyste nesusijusių vyrų DNR profilis būtų identiškas, yra praktiškai neįmanoma.

EasyDNA siūlomas tėvystės DNR testas yra itin tikslus, nes lyginami 21 arba 30 DNR lokusų sutapimai. Naudojame Baltijos populiacijos genų, t. y. alelių, dažnių duomenų bazę, o tai padaro testą dar tikslesnį. Jei kuris nors iš dalyvaujančių asmenų yra kitos etninės kilmės, naudojame atitinkamą duomenų bazę, tokiu būdu užkirsdami kelią netikslių rezultatų galimybei.

Visi tėvystės nustatymo tyrimai atliekami EasyDNA ISO 17025 akredituotose laboratorijose, kur kasmet atliekama virš 250,000 DNR tyrimų. Taigi galite būti tikri, kad jūsų DNR tėvystės testas bus atliekamas pagal griežčiausius kokybės reikalavimus.
DNR tėvystės nustatymo tyrimą atlieka: Endeavor DNA Laboratorija, JAV.

Rezultatų interpretavimas

 • Teigiamas, t. y. patvirtinantis rezultatas, jei visuose tirtuose DNR lokusuose vaiko rezultatas sutampa su galimo tėvo rezultatu (o kitas – su motinos rezultatu, jei tiriami trys asmenys). Teigiamas testo rezultatas yra labai aukštos statistinės tikimybės (paprastai 99,99 % ir daugiau).
 • Neigiamas, t. y. atmestinas rezultatas, jei vaiko DNR profilyje bent dviejuose ar daugiau DNR lokusų nesutampa su testuojamo vyro rezultatu. Tokiu atveju yra 100 % tikslumu nustatoma, kad tirtas vyras NĖRA biologinis vaiko tėvas. 

Dažniausiai užduodami klausimai

 1. Kokio amžiaus turi būti vaikas, kad būtų galima atlikti DNR testą?
  Tėvystės DNR testą galima atlikti bet kokio amžiaus vaikui, taip pat ir ką tik gimusiam kūdikiui. Kadangi imamas tik seilių mėginys, tai vaikui nėra nei skausminga, ar pavojinga. Už nepilnametį vaiką, pasirašo vienas iš įstatyminių atstovų.
 2. Kokie mėginiai reikalingi?
  Šiandien DNR tyrimui atlikti užtenka kelių šimtų burnos epitelio ląstelių, todėl standartiniu DNR mėginiu EasyDNA laboratorijoje yra seilių mėginys – burnos epitelis, paimtas sterilaus aplikatoriaus pagalba. Už papildomą užmokestį galima naudoti ir kitus alternatyvius mėginius – ausų sieros, kraujo, kramtomosios gumos, plaukų su šaknimis, cigarečių nuorūkų ir t. t. Nestandartinio mėginio atveju patariame prieš tai susisiekti su mumis rašant adresu info@easydna.lt arba užsisakyti DNR testą kai DNR mėginio tipas -alternatyvus.
 3. Per kiek laiko gausiu savo testo rezultatus?
  Rezultatus gausite per 7-10 darbo dienas, nuo mėginių gavimo laboratorijoje dienos.
 4. Kokiu būdu gausiu testo atsakymą?
  Siekiant užtikrinti konfidencialumą, rezultatus klientas gauna tik paties pasirinktu būdu – elektroniniu paštu, registruotu laišku, kuris siunčiamas paštu, arba atsiimant asmeniškai mūsų ofise, adresu: Užnerio g. 1-3, Kaune.
 5. Ar galiu atlikti DNR testą, kai tiriamieji gyvena ne Lietuvoje?
  Taip, DNR tyrimą galima atlikti namų sąlygomis, kai vienas iš tiriamųjų ar visi gyvena ne Lietuvoje. Jums tereikia užsisakyti reikiamą testą mūsų svetainėje ir nurodyti DNR mėginių siuntimo adresą užsakymo metu. Pastabose reikia nurodyti ar DNR mėginių komplektą siųsti vienu adresu visiems tiriamiesiems ar skirtingais. Jeigu kyla daugiau klausimų, maloniai prašomes susisiekti su mumis el.paštu info@easydna.lt arba telefonu +37062044744.
 6. Nuo ko pradėti norint atlikti DNR tėvystės testą?
  Pirmiausia, reiktų apsispręsti ar DNR tėvystės testo atsakymas jums reikalingas tik informaciniams tikslams, ar oficialus dokumentas, tinkantis LR teismams ar kitoms institucijoms. Jeigu tik informaciniams tikslams, tuomet patogiausias būdas įsigyti DNR testą mūsų svetainėje ir DNR mėginius paimti paties  namų sąlygomis.
  Jeigu jums reikia oficialaus atsakymo su medicinos teismo eksperto išvada, tuomet turite kreiptis į mūsų parterių kliniką. Visus klinikų kontaktus ir adresus rasite čia KLINIKŲ KONTAKTAI.
  Visose klinikose reikalinga išankstinė registracija. Su savimi privaloma turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (visiems tiriamiesiems). Tiriamiesiems nuvykus į pasirinktą kliniką, suderinti laiku, DNR mėginius paima kvalifikuotas personalas. Papildomai užsakoma teismo medicinos eksperto išvada, kuri kainuoja papildomai.
 7. Ar sudėtinga paimti DNR mėginius namuose?
  Ne, tai tikrai nėra sudėtinga procedūra, tiesiog reikia vadovautis išsamia instrukcija, kurią rasite DNR mėginių komplekte. Atidžiai perskaitykite ir vadovaukitės ja papuknčiui. Su šia instrukcija galite susipažinti ir mūsų svetainėje, DNR MĖGINIŲ PAĖMIMO INSTRUKCIJA.
 8. Koks procesas svetainėje nusipirkus DNR tėvystės testą?
  Po užsakymo patvirtinimo jums bus išsiųstas DNR mėginių komplektas į pasirinktą Omniva paštomatą ar jūsų nurodytu adresu. Komplekte rasite viską ko reikia paimti DNR mėginiams ir juos grąžinti mums atgal tyrimui atlikti. Atgaliniu voku išsiųsite mums DNR mėginius bei užpildytus dokumentus. Grąžinimas galimas Omniva paštomatu arba registruotu paštu. Kai mes gauname jūsų DNR mėginius, patvirtiname apie gavimą, el.laišku, jeigu sutikimo formoje yra nurodytas užsakovo el.pašto adresas. Praėjus 7-10 darbo dienom, jums išsiunčiamas atsakymas, jūsų pasirinktu būdu: el.paštu, registruotu laišku ar pas mus ofise: Užnerio g. 1-3, Kaune.
 9. Koks skirtumas tarp namuose atliekamo DNR tėvystės testo ir klinikoje atliekamo testo?
  Namuose paimti DNR mėginiai,  imami nesilaikant griežtos priežiūros grandinės ir asmens tapatybės nėra patvirtinamos, kaip reikalauja įstatymas, todėl toks DNR testo atsakymas skirtas tik asmeniniam žinojimui.
  Partnerių klinikose DNR mėginiai imami laikantis asmens tapatybės patvirtinimo procedūros ir tokiu atveju užsisakius papildomai teismo medicinos eksperto išvadą, gali būti naudojamas kaip oficialus dokumentas, kadangi atsakymas patvirtinamas teismo medicinos eksperto išvada.

Alternatyvūs DNR mėginiai

Alternatyvus DNR mėginys yra tinkamas tuomet, kai nėra galimybės tirti standartinį DNR mėginį (vidinio skruosto epitelį). Tokio tyrimo kaina priklauso nuo to kokį alternatyvų DNR šaltinį pasirinksite tyrimui. (žr. lentelę žemiau) Tyrimo atlikimo teminas: 10-14 darbo dienų, nuo mėginių pristatymo į laboratoriją dienos.

Pastaba: Tiriant kito asmens biologinę medžiagą, privaloma tiriamąjį informuoti apie tai bei pasirašyti sutikimo deklaraciją ir kartu su alternatyviais mėginiais pateikti visų tiriamųjų, kurių DNR mėginys yra alternatyvus, asmens dokumento kopiją (pvz. asmens tapatybės kortelė, pasas arba vairuotojo pažymėjimas). Atlikus tokį alternatyvų DNR tėvystės tyrimą, atsakymas bus skirtas tik smalsumui patenkinti, toks dokumentas neturės jokios juridinės galios.

Žemiau rasite alternatyvius DNR mėginius, kurie gali būti tiriami, kai nėra galimybės paimti standartinio DNR mėginio (vidinio skruosto epitelio). Tiriant alternatyvų DNR mėginį, kainuoja papildomai 189 eur. kiekvienam tiriamąjam kurio DNR mėginys yra alernatyvus.

Žemiau visi alternatyvūs DNR mėginiai

ŠaltinisKomentaraiPakavimo komentaraiSėkmės tikimybė*
Kaulų čiulpaiKraujas spec. mėgintuvėlyje. (ne senesnes nei 30 dienų)Siųsti mėgintuvėlyje90-95%
Kraujo dėmėsAnt vatmano, permanetinio popieriausSiųsti popieriniame voke90-95%
SpermaŠaldyta (iš spermos banko) ar ant šviežio vatos aplikatoriaus (nudžiovinta)Siųsti popieriniame voke90-95%
Kraujo dėmės ant drabužiųTvarsčiai, veido audiniai, servetėlėsSiųsti popieriniame voke60-90%
Diabetinės testo juostelėsReikalingos 5-6 panaudotos juostelėsSiųsti popieriniame voke60-90%
Spermos dėmės ant drabužiųPlotas turi būti nurodyta and audinio; įskaitant tvarsčiai, tinkleliai, audiniai ar vystyklaiSiųsti popieriniame voke60-90%
Cigarečių nuorūkosNuo 2 iki 4 nuorūkųSiųsti popieriniame voke40-60%
Gėrimo šiaudelisPanaudotas gėrimo šiaudelisSiųsti popieriniame voke40-60%
Ausų vaškasMedvilninis šepetėlis Ausų krapštukasSiųsti popieriniame voke60-90%
Skustuvas (elektros, vienkartiniai)Siųsti visą geležtę arba vienkartinį skustuvą, skustuvo turinys turi būti siunčiamas kartu vokeSiųsti popieriniame voke40-60%
Kramtoma gumaNeliesti gumos savomis rankomis, geriausiai tinka becukrė gumaSiųsti plastikiniame užspaudžiamame maišelyje.40-60%
PlaukaiSvarbiausia, kad būtų plauko šaknis arba svogūnėlis, 7-10 plaukų. Neliesti rankomSiųsti plastikiniame užspaudžiamame maišelyje.40-60%
Palaižytas vokas, pašto ženklasBet koks palaižyas popierius. Sėkėmė priklauso nuo voko ar ženklo šviežumoSiųsti popieriniame voke40-60%
NagaiReikalingi 5-10 šviežiai nukirptiSiųsti plastikiniame užspaudžiamame maišelyje.60-90%
Parafinu padengti audiniaiIš patologinių laboratorijųSiųsti plastikiniame užspaudžiamame maišelyje.40-60%
Panaudotas prezervatyvasSkysta sperma: į panaudotą prezervatyvą įdėkite medvilninų tamponėlį. Priklauso nuo laikymo sąlygųSiųsti popieriniame voke40-60%
DantysKrūminiai, kapliai, iltiniaiSiųsti popieriniame vokenenumatyta
Dantų šepetėlisDžiovinkite 30-60 minučiųSiųsti popieriniame voke40-60%
Virkštelė (džiovinta)Įdėkite į popierinį voką. (Privalomas ir mamos DNR mėginys)Siųsti popieriniame voke arba kitaip gerai apsaugotą.60-90%
Panaudotos servetėlėsNosies išskyros. Įdėkyte į vokąSiųsti popieriniame voke40-60%
Pirkinių krepšelis