MtDNR testas

Nuo 527,00 

Apie DNR testą

MtDNR testas atliekamas norint nustatyti du ar daugiau žmonių yra susiję ir dalijasi bendra motinos linija. MtDNR tyrimas remiasi mitochondrijų DNR seka, kuri paveldima iš moteriškos giminės palikuonių. Atliekant šį tyrimą, gamina nustatyti du ar daugiau žmonių (skirtingos lyties) susiję giminystės ryšiais su savo motinos linija, arba kitaip tariant, patvirtinti ar jie biologiniai giminaičiai: pavyzdžiui ar broliai ir seserys turi tą pačią biologinę motiną arba tetą ir dukterėčią/sūnėną sieja bendra motinos linija. Kaip ir Y chromosoma, taip ir X -SV chromosoma beveik neturi mutacijų ir lieka nepakitusi iš kartos į kartą.

MtDNR testas atliekamas norint nustatyti du ar daugiau žmonių yra susiję ir dalijasi bendra motinos linija. MtDNR tyrimas remiasi mitochondrijų DNR seka, kuri paveldima iš moteriškos giminės palikuonių. Atliekant šį tyrimą, gamina nustatyti du ar daugiau žmonių (skirtingos lyties) susiję giminystės ryšiais su savo motinos linija, arba kitaip tariant, patvirtinti ar jie biologiniai giminaičiai: broliai ir seserys ir turi tą pačią biologinę motiną. Kaip ir Y chromosoma, taip ir X -SV chromosoma beveik neturi mutacijų ir lieka nepakitusi iš kartos į kartą.

Dažniausiai užduodami klausimai

 1. Kokio amžiaus turi būti tiriamieji, kad būtų galima atlikti šį testą?
  Brolių/seserų DNR testus galima daryti bet kokio amžiaus vaikui, taip pat ir ką tik gimusiam kūdikiui. Kadangi imamas tik seilių mėginys, tai vaikui nėra nei skausminga, ar pavojinga.
 2. Kokie mėginiai reikalingi?
  Šiandien DNR tyrimui atlikti užtenka kelių šimtų burnos epitelio ląstelių, todėl standartiniu DNR mėginiu EasyDNA laboratorijoje yra seilių mėginys – burnos epitelis, paimtas sterilaus aplikatoriaus pagalba. Už papildomą užmokestį galima naudoti ir kitus alternatyvius mėginius – ausų sieros, kraujo, kramtomosios gumos, plaukų su šaknimis, cigarečių nuorūkų ir t. t. Nestandartinio mėginio atveju patariame prieš tai susisiekti su mumis rašant adresu info@easydna.lt arba užsisakyti DNR testą kai DNR mėginio tipas -alternatyvus.
 3. Per kiek laiko gausiu savo testo rezultatus?
  Rezultatus gausite per 19-25 darbo dienas, nuo mėginių gavimo laboratorijoje dienos.
 4. Kokiu būdu gausiu testo atsakymą?
  Siekiant užtikrinti konfidencialumą, rezultatus klientas gauna tik paties pasirinktu būdu – elektroniniu paštu, registruotu laišku, kuris siunčiamas paštu, arba atsiimant asmeniškai mūsų biure, adresu: Užnerio g. 1-3, Kaune.
 5. Ar galiu atlikti tyrimą, kai tiriamieji gyvena ne Lietuvoje?
  Taip, DNR tyrimą galima atlikti namų sąlygomis, kai vienas iš tiriamųjų ar visi gyvena ne Lietuvoje. Jums tereikia užsisakyti reikiamą testą mūsų svetainėje ir nurodyti DNR mėginių siuntimo adresą užsakymo metu. Pastabose reikia nurodyti ar DNR mėginių komplektą siųsti vienu adresu visiems tiriamiesiems ar skirtingais. Jeigu kyla daugiau klausimų, maloniai prašomes susisiekti su mumis el.paštu info@easydna.lt arba telefonu +37062044744.
Pirkinių krepšelis