,

Kačių polinkio į policistozę testas

149,00 

Apie DNR testą

Inkstų policiztozė (PKD – Polycistic Kidney Disease) yra paveldima, autosominė liga, dažniausiai pasireiškianti Persų, Himalajų ir egzotų trumpaplaukių veislių katėms. Esant šiam sutrikimui, inkstuose ima formuotis cistos, kas gali sukelti inkstų nepakankamumą ar net mirtį.
Šios ligos nešiotojai gali perduoti savo palikuonims mutavusį geną, ko pasekoje palikuonims didelė tikimybė yra susirgti šia liga.
PKD ligą sukeliantis genas yra dominuojantis, todėl netgi gyvūnai turintys tik vieną mutavusią geno kopiją, dažniausiai yra kliniškai paveikti šios ligos.
Policistinių inkstų ligą nėra lengva diagnozuoti. Paprastai ultragarsu galima nustatyti šią diagnozę tik suaugusioms katėms, kuomet cistos yra tokio dydžio, kad būtų matomos ultragarsiniu tyrimu. Tačiau jaunikliams tai gali būti sunku įvertinti, todėl šiuo atveju labai tinkamas yra  būtent PKD  Jaunesniems katėms, cistos gali būti per mažas, kad pamatyti. PKD DNR tyrimas.

PKD ( inkstų policistozės ) DNR tyrimo kaina 149 eur. DNR mėginiai – vidinio skruosto epitelis ( seilės) aplikatoriaus pagalba. ( 3 aplikatoriai vienam tiriamam gyvūnui.)

DNR tyrimo rezultatus jums pateiksime per 10- 15 darbo dienų nuo DNR mėginių gavimo į laboratoriją dienos.

Užsakymo pateikimas ir DNR mėginių paėmimas

Užsakyti tyrimą galite internetu, šioje mūsų svetainėje. Kai gausime jūsų užsakymą per 1-2 darbo dienas išsiųsime jums DNR mėginių surinkimo komplektą su išsamiomis instrukcijomis. Šis tyrimas gali būti atliekamas bet kokio amžiaus katėms ( tiriamuosius jauniklius, reikia prieš imant DNR mėginį, 30 min. atskirti nuo mamos)

Rezultatų pateikimas

Atsakymas pateikiamas:
NN – rastos dvi normalios geno kopijos. Polinkio į PKD nerasta.
NP – heterozigotinė geno versija, 1 kopija normali ir 1 kopija mutavusi. Augintinis yra ligos nešiotojas.
PP – abi geno kopijos mutavusios. Rastas polinkis į PKD ligą.

Pirkinių krepšelis